מהו סטוריטלינג? שיטת השיווק שכל עסק צריך להכיר

בשביל להפוך את העסק שלכם למכונת שיווק משומנת שעובדת היטב, אתם צריכים להטמיע בתהליך השיווק אלמנט של סטוריטלינג. סטוריטלינג הוא מושג שהופך להיות שגור מאוד בשנים האחרונות, וזאת בשל היכולת שלכם לקחת מסרים עובדות על העסק שלכם ולארגן אותו לכדי סיפור שהוא גם מעניין אבל גם מרגש, ובסופו של דבר מאפשר לכם להעביר את כל המידע באופן שיותיר חותם בקהל היעד, ובהתאם לכך ייצר אימפקט רגשי חזק. מה חשוב לדעת אודות שיטת השיווק שכל עסק צריך להכיר? להלן כל הפרטים.

למה צריך סטרויטלינג?

בעידן המודני, היכולת שלכם כבעלי עסקים לשקף את המסרים השיווקיים ואף להטמיע אותם בצורה עמוקה אצל הצרכנים הופכת למוגבלת יותר ויותר, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי הצרכן הממוצע חשוף למעל ל-8,000  מסרים שיווקים ופרסומיים מדי יום. על כן, הקסם של סטוריטלינג הוא בעל השפעה אדירה על היכולת שלכם כבעלי עסקים למנף את התמהיל השיווקי והפרסומי, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך אשר מאפשר גם להתבלט אל מול המתחרים אבל גם לפנות ללקוחות שלכם באמצעות סיפור מעניין הקולע באופן מדויק למסרים אותם אתם רוצים להעביר, בין אם מדובר בשירות או מוצר.

במקום לבזבז כסף על פרסום שאינו מוביל לשום דבר, כאן תוכלו להוציא את המסרים השיווקים שלכם בצורה סיפורית ומעניינת שגם מחברת את קהל היעד לערכים שלכם אבל גם מאפשרת למכור ולהפיץ את השירות/מוצר. בשל כך, כל עסק – בין אם מדובר בעסק קטן, בינוני או גדול. אם לא תעשו את זה, תוכלו להשיג תוצאות הרבה פחות טובות מאשר שילוב של שיטת השיווק הזו.

 

 

מה זה סטורילטינג ולמי השיטה הזו מתאימה?

כאשר מתייחסים לסטוריטילינג הכוונה היא ליצירה של סיפור מרגש שנועד לעודד את המעורבות של הצרכנים, כחלק מיצירה של מחויבות לאורך זמן. יצירה של אטרקציה משמעותית בין הלקוחות לבין המותג הוא בעל חשיבות עצומה מבחינת היכולת להעביר נרטיב ברור המבוסס על שימוש בביטויים כמו גם מילים שנועדו לעורר מוטיבציה לביצוע של פעולות, לצד הבלטה של ערכים המזוהים עם הלקוחות שלכם. בשביל לנצל את שיטת השיווק הזו, נדרש לעבוד עם חברה מקצועית המתמחה בתחום, וזאת מתוך מטרה למקסם את האסטרטגיה השיווקית הזו לטובת יצירה של תוצאות בשטח שיאפשרו לכם כבעלי עסקים לא רק למנף את השיווק והפרסום אלא להתקדם לעבר שיטה חדשנית ומבוססת תוצאות, כחלק מתהליך של מיתוג העסק וכן פנייה המתבצע באופן קלאסי, מדויק ואפילו פשוט ולא מתחכם.

איך לספר את הסיפור שלכם בצורה הטובה ביותר?

כל סיפור שיש לו התחלה, משבר ופתרון הוא סטוריטלינג קלאסי. אולם, צריך להבין כי סיפור טוב צריך לעורר רגש ובהתאם לכך גם להישאר מעורב עד לסוף הסיפור. מתן של ערך מוסף בדמות של ידע וכן פיתוח של סקרנות מאפשר לכם לפנות למכנה משותף רחב מאוד מבחינת קהל הלקוחות הקיים כמו גם בפונטציאליים, כאשר צריך להקפיד על כך כי המידע עובר ונבנה בשלבים, כחלק מהבנה כי הסיפור הוא זה שיאפשר לבנות סטוריטלינג נכון. על כן, סיפור טוב כולל קודם כל קונפליקט ולאחר מכן פתרון, כאשר סיפור שיווקי איכותי מבוסס על הגדרת מסרי הליבה, הבנה של הצרכים של הלקוח לצד שימוש בביטויים כמו גם מילים שנחרטים היטב בזיכרון. ביישום הזה, תוכלו לקדם את העסק שלכם באמצעות שילוב של טכניקות שיווק מתקדמות ומוכחות תוצאות.

לסיכום

עולם השיווק התפתח באופן משמעותי בעשור החולף ועדות לכך ניתן למצוא בטכניקה של סטוריטלינג שהפכה לחלק מהותי מהאסטרטגיה של כל עסק. בליווי מקצועי מוקפד ותוך הבנה כי הסיפור צריך להיבנות בצורה מסודרת וקוהרנטית תוכלו להגשים את המטרות שלכם, ובכך להוביל ליצירה של מערך המאפשר להעביר מסרים דרך הצד הרגשי.

שאלות בנושא מהו סטוריטלינג? שיטת השיווק שכל עסק צריך להכיר

למידע נוסף על מהו סטוריטלינג? שיטת השיווק שכל עסק צריך להכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד