מה צריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה?

לקיחת הלוואה היא אחת הפעולות השכיחות ביותר בקרב ישראלים אשר מעוניינים ללוות סכום כסף למגוון מטרות, החל מכדי לסגור מינוס בבנק, עד לשם רכישת מוצר יקר, לצורך חופשה חלומית, להקמת עמותה כמו גם לשיפוצים ולשלל מטרות נוספות.

בשל הצורך והביקוש להלוואות מסוגים שונים ובסכומים שונים, הבנקים המסחריים מציעים מגוון הלוואות מסוגים שונים, כמו גם שמלבד פניה לבנקים, ניתן כיום להיעזר לשם גיוס משאבים גם בחברות חוץ בנקאיות המתמחות בהלוואות וזאת ללא קשר לחשבון הבנק  ולמצבו, תוך קבלת מימון לכל מטרה בהתאמה אישית.

הלוואה

אבל מה צריך לדעת לפני שלווים כסף? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב:

מטרת ההלוואה

בתחילה חשוב להגדיר את סוג ההלוואה והצורך שלכם, כמו גם את סכום הכסף הדרוש. כדי לעשות סדר בנושא, חשוב תמיד לקחת סכום גבוה במקצת מהסכום שאתם זקוקים לו, כמו למשל אם אתם צריכים לבצע הלוואה לרכישת רכב בזמן שעלות הרכב הינה 80 אלף שקלים: רצוי לקחת סכום מעט יותר גבוה מהסכום הדרוש לרכישה וזאת כדי שהחשבון שלכם תמיד יהיה בפלוס וכי תוכלו לעמוד בהחזר התשלומים בצורה נאותה ולא לחוצה.

שימו לב כי ישנן גם הלוואות בסדרי גודל שונים, כמו המשכנתא לרכישת בית, בה הריבית נחשבת גבוהה יחסית אך גם ההחזר נפרס לאורך עשורים רבים.  בנוסף, ישנן הלוואות קטנות יותר שנועדו לחופשה, לימודים ואף לפתיחת עסק שהריבית עליהן נמוכה יותר אך ההחזר הינו קצר יותר. בכל מקרה יש לדעת לכמה כסף תזדקקו ולהבין כיצד תוכלו להחזיר אותו בצורה הבטוחה ביותר.

הלוואה לעמותה

חשוב לדעת כי בכל הנוגע לגיוס משאבים, הלוואה להקמת עמותה, תהיה בדרך כלל בעלת תנאים אטרקטיביים יותר גם בכל הנוגע לגובה הריבית כמו גם ביחס לתנאי התשלום. מלבד זאת, יש לא מעט דרכים לגייס כספים להקמת עמותה ולמימון פעילותה השוטפת.

סוג ההלוואה והריביות השונות

כדי להוזיל עלויות בגיוס משאבים, יש להבין כי כיום הבנקים וגם חברות הפיננסים החוץ בנקאיות מתחרות על ליבו של הלקוח בכל הנוגע למתן הלוואות, כאשר שניהם מנסים להתאים שלל סוגי הלוואות עם ריביות משתנות במסלולים שונים ללקוחות.

כיום ישנן הלוואות גרייס, בלון (הלוואה שמתחילים להחזיר לאחר מספר שנים) הלוואות בריביות צמודות למדד ועוד, כאשר החברות והבנקים מנסים להתאים גם הלוואות בריביות נמוכות, כמו כאלה המתאימות לסטודנטים, לעסקים וגם להקמת עמותות.

תקופת ההחזר

כעת יש לבחון את תקופת ההחזר של ההלוואה ולהבין לכמה שנים היא מתפרסת, לדעת כמה זמן ייקח לכם להחזיר את הסכום שלוויתם בתוספת הריבית. מוטב לבחון את כלי חישוב הריביות כמו ריביות שצמודות למדד ,כאלה שמשתנות לפי לוח שפיצר ועוד, וזאת כדי להבין בדיוק מתי תסתיים תקופת התשלומים.

מציאותיות

חשוב שלפני גיוס משאבים וגיוס כספים מכל סוג – שתמיד תהיו מציאותיים. תדעו לחשב את ההכנסה החודשית שלכם, בכדי שתוכלו לדעת איזה אחוז מההכנסה תצטרכו לרתום בכל חודש על מנת לבצע החזר חודשי שכולל את הריביות. באמצעות המומחים של חברות חוץ בנקאיות ניתן לבצע התאמה אישית ולקבל ייעוץ מקצועי בלקיחת הלוואה.

בדיקת האופציות שלכם

לפני שאתם בוחרים בגיוס כספים מבנקים מסחריים או מחברות חוץ בנקאיות: נסו לבצע השוואת ריביות, בדיקת מסלולים ולהבין האם ישנם גופים מהם תוכלו לקבל הלוואה בריבית נמוכה או ללא ריבית כלל, כמו הלוואה שנלקחת בתוך המשפחה, קבלת מקדמות ממקום העבודה ועוד. כך תוכלו לבצע בחירות מושכלות יותר תוך החזר חודשי שתוכלו לעמוד בו, ללא ריביות גבוהות או תנאים מחמירים.

השארת תגובה