מה עושים כשהעובדת מודיעה על הריון?

מתנות ליולדת באתר TAKE A NAPE

הכרזה על היריון הוא רגע מרגש ובלתי נשכח. אם אתם מתלבטים מה לעשות כאשר העובדת מודיעה על כך, זה הזמן להתחיל ולחשוב על מתנות איכותיות אותן ניתן יהיה לרכוש בעבורה ובעבור התינוק. כדי לסייע לכם, להלן מספר הצעות.

איך להתנהל כשהעובדת מודיעה על הריון?

ראשית נציין כי נשים הן חלק בלתי נפרד משוק העבודה בישראל, ומאיישות מגוון רחב של משרות במשק.

כמעסיקים, רגע ההודעה של עובדת בהיריון הוא רגע מרגש לכל הדעות. ראשית כל, כאשר העובדת מודיעה שהיא בהיריון מומלץ לשמור על הנושא בדיסקרטיות, עד אשר היא תחליט לשתף את שאר העובדים. מדובר בתקופה רגישה ולכן יש לתת לעובדת את הזמן לנוח, כמו גם להקציב בעבורה משמרות נוחות ולהבהיר בעבורה כי עצם היותה בהיריון אינו משפיע על עתידה בחברה. נוסף לכך, ניתן בהחלט להתחיל ולחשוב על מתנות איכותיות ופרקטיות בעבורה. אם אתם מתלבטים לגבי מתנה מושלמת אותה תוכלו להעניק כמעסיקים, טוב לדעת שיש לא מעט אפשרויות, ובין היתר ניתן למצוא מגוון מתנות ליולדת באתר TAKE A NAPE  וברחבי הרשת.

הכירו את מלוא הזכויות המגיעות לה

כמעסיקים, עליכם להכיר את הזכויות המגיעות לעובדת בהריון, כשתחילה, החוק מגן על העובדת מפני פיטורין שנובעים מקיומו של ההיריון או מהיעדרויות בשל ההיריון. כמו כן, אסור להפלות בין העובדים, בין היתר גם אפליה בשל הריון או טיפולי פוריות (ובשל כך אין למנוע קידום או יציאה להכשרה בגלל היריון, וכמובן שאסור לצמצם את היקף המשרה של העובדת). כמו כן, קחו בחשבון שהעובדת זכאית לזכויות גם לאחר הלידה – ואותן יש לכבד (ואף כדאי להיערך מראש לחופשת הלידה הצפויה).

מתי העובדת צריכה לעדכן אתכם על הריון? לפי החוק היא יכולה לעשות זאת החל מהחודש החמישי, ולו כי אסור למעסיק להעסיק את העובדת בשעות נוספות לאחר החודש החמישי.

נוסף לזכויות הללו יש עוד לא מעט זכויות שנוגעות להיעדרויות בשל בדיקות או שמירת הריון, ומוטב להתעדכן בכל הפרטים הללו באופן מעמיק.

מתנות ליולדת

העובדת ילדה? שלחו מתנה בשם המשרד

להלן כמה רעיונות:

  • מצעים איכותיים – פריטי טקסטיל מהווים ללא ספק את המתנה המושלמת בעבור היולדת, בעיקר בשל העובדה כי מדובר בפריטים אותם כל יולדת צריכה ורוצה לקבל. תוכלו לבחור מבין ההיצע הקיים בחנויות המקוונות, ולשלוח את המתנה לעובדת הנרגשת בצירוף של ברכה. בחרו באתר מוביל בתחומו המציע לכם כמעסיקים את האפשרות להשקיע את כספכם בחוכמה, ולהעניק מתנה מקסימה בשמכם ובשם העובדים.
  • יום פינוק – אחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות הוא יום פינוק המותאם לנשים לאחר לידה. מדובר ביום הכולל ארוחת בוקר מפנקת, מסאג' ולאחר מכן מנוחה על שפת הבריכה. את המתנה ניתן להעניק לעובדת לקראת חופשת הלידה.
  • ספר ברכות – אחת המתנות המרגשות והיפות ביותר בעבור העובדת הוא ספר ברכות המאגד את הברכות של העובדים ושלכם כמעסיקים. בספר הברכות ניתן לצרף גם תמונות של העובדת ביחד עם חבריה לעבודה, כמתנה לקראת הלידה.
  • מארז ליולדת – אם אתם מתחבטים לגבי מתנה פרקטית בעבור העובדת, ניתן דרך חנות מקצועית לבצע רכישה של מארז ליולדת אותו תוכלו להרכיב בעצמכם עם בגדים לתינוק בעבודת יד, כובע לתינוק, משטח החתלה מעוצב ועוד. טווח המחירים נוח לכל כיס ולמעשה ניתן להתאים את המארז לצרכים של העובדת שלכם, באמצעות רכישה מראש של מארז מוכן.

 

לסיכום, בתור מעסיקים עליכם להכיר את כל הזכויות המגיעות לעובדת ההריונית ולכבד אותן. היערכו לקראת חופשת הלידה של העובדת, נסו למצוא מחליפה לחל"ד בהקדם, ואל תשכחו לשלוח מתנה בשם המשרד.

שאלות בנושא מה עושים כשהעובדת מודיעה על הריון?

מתנות ליולדת באתר TAKE A NAPE

למידע נוסף על מה עושים כשהעובדת מודיעה על הריון?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד