איך מקימים עסק בתחום הנדל"ן?

עסק בתחום הנדל"ן

אם בעבר אנשים חיפשו מקום עבודה יציב בשביל להבטיח הכנסה קבועה וקריירה יציבה, הרי שהיום גם עבודה כזאת לא תמיד מספיקה לכך וזה מבלי להתייחס לעובדה שלא תמיד קל למצוא ולהתמיד בעבודה שכזאת. בדיוק בגלל זה רבים מנסים למצוא רעיונות מקוריים ולהקים עסקים עצמאיים שכמובן מצריכים עבודה קשה ומוטיבציה, אבל הם בעלי פוטנציאל הכנסה גבוה הרבה יותר. אחד מהעסקים המבטיחים והטובים כיום הוא תחום הנדל"ן שכן רבים מחפשים נכסים לרכישה ומכירה ומי שמצליח לשמש כמתווך מנוסה ואמין יכול בהחלט לגזור עמלות יפות וטובות. עם זאת, לא רבים יודעים איך לעשות את זה ורבים חושבים שמדובר בדבר מסובך. האמת רחוקה משם וכל מי שיש לו תשוקה לתחום יכול לעשות את זה בקלות כך.

חפשו נכסים במקומות חמים ומבוקשים

עוד לפני שתקפצו למים ותתחילו בצעדים הטכניים יותר, כדאי לקבל מושג קודם כל על הנכסים שתוכלו לנסות לקדם. מומלץ לחפש באזורים המבוקשים ביותר בארץ כמו תל אביב ואזור המרכז, שם תמצאו נכסים רבים ללא ייצוג של מתווך. אפשר בהחלט להתעניין ולהתייעץ עם משרדי תיווך כדי למצוא נכסים כאלה. במקרה כזה, יש נדל"ן – משרד תיווך בתל אביב יוכל לעזור לכם להגיע למאות נכסים שווים. אגב, בהמשך הדרך תוכלו לשתף פעולה עם משרדים כאלה ולעבוד על נכסים משותפים תמורת אחוזים מסך המכירה.

הוציאו רישיון עוסק

מתווכים מצליחים ומנוסים יכולים להרוויח גם מאות אלפי שקלים בשנה וכידוע כל הכנסה בישראל צריכה להיות מדווחת למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. הכנסה של מעל למאה אלף שקלים בשנה תחייב אתכם לפתוח עוסק מורשה או חברה בע"מ, אך בשלב הראשון ועד שתגיעו לסכומים הללו, אפשר בהחלט לפתוח עוסק פטור הפוטר אתכם מתשלומי מע"מ עד הכנסה של כמאה אלף שקלים בשנה. בהמשך תוכלו כמובן להיעזר ברואה חשבון להתנהלות פשוטה מול הגופים השונים.

הוציאו רישיון תיווך

בנוסף על מנת לעסוק באופן חוקי כמתווכים בישראל יהיה עליכם להוציא תעודת מתווך. מדובר במבחן פשוט למדי אליו תוכלו ללמוד באינטרנט ולאחר שתעברו אותו תוכלו להציג בתים למכירה, לייצג קונים ומוכרים כאחד וכמובן לגבות עמלות על השירות שלכם.

פרסום ושיווק

לבסוף, על מנת שתתחילו להניע את הגלגלים ולצבור לכם קהל לקוחות וכמובן שם ומוניטין, עליכם לפרסם את עצמכם בצורה יסודית. מומלץ בשלב הראשון לפתוח עמוד עסקי בפייסבוק ולספר על עצמכם ובהמשך ניתן גם לממן מודעות ולבנות אתר אינטרנט. עם הזמן תוכלו לבחון אפיקים נוספים כמו קידום בגוגל, קידום אורגני ופלטפורמות נוספות. בנוסף, כראוי למקצוע, שלט עם תמונה שלכם על הבתים שאתם משווקים בהחלט יעזור לכם בקידום.

אלו הם כמה צעדים בסיסיים שכל מתווך מתחיל צריך להכיר ואנחנו מקווים שאתם מבינים עכשיו שלא מדובר בעניין מסובך כלל.

שאלות בנושא איך מקימים עסק בתחום הנדל"ן?

עסק בתחום הנדל"ן

למידע נוסף על איך מקימים עסק בתחום הנדל"ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד