האם אתם צריכים עורך דין דיני עבודה?

כדי לאכוף באופן מלא את חוקי דיני העבודה המגנים על עובדים מפני פעולות בלתי חוקיות של מעסיקיהם, יש צורך בשירותי עורך דין דיני עבודה במצבים רבים שבהם מתעוררת בעיה קשה עם המעסיק, ויש צורך לנקוט בצעדים משפטיים. רוב עורכי הדין המייצגים עובדים עושים זאת מכיוון שהם מבינים שעובדים שאינם מאוגדים הם חסרי אונים יחסית כלפי מעסיקים.

עורך דין דיני עבודה

למרות שאתם עדיין עשויים להיקלע לסכסוך תעסוקתי רציני רק פעם או פעמיים במהלך חייכם, ישנם מעסיקים גדולים יותר ועורכי דינם המתמודדים עם סכסוכי תעסוקה רבים מדי יום. לרוב המעסיקים יש הרבה יותר ניסיון ומשאבים מכם על מנת להעריך תביעות ולטפל בהן. עובד שלא התייעץ עם עורך דין דיני עבודה יכול להיות בעמדת נחיתות אמיתית.

הצלחה בתביעת דיני עבודה ללא עורך דין היא כמעט בלתי אפשרית

מלבד הכרת החוק והליכי בית המשפט הנלווים אליו, עורך דין דיני עבודה יידע באיזו מידה אתם צריכים לזכות בתיק, איך להשיג את הזכייה, איך להציג עדים ומסמכים בפני בית המשפט וחבר המושבעים, ואיך למנוע מחברה ואורכי דינה להשתמש בטקטיקות בלתי הוגנות על מנת לנצח בתיק.

אל תטעו במחשבה שתנצחו ותחסכו לעצמכם שכר טרחת עורכי דין על ידי העברת התיק לתביעות קטנות או ייצוג עצמי. אתם יכולים בסופו של דבר להישאר בלי כלום. גרוע מכך, יתכן שתצטרכו לשלם למעסיק שלכם עבור ההוצאות שנגרמו לו כדי להתגונן בפני התביעה שלכם.

האם צריך לדבר עם עורך דין מיד?

הנה כמה מהמצבים שבהם חשוב להתייעץ באופן מידי עם עורך דין דיני עבודה:

  • יש לכם חששות לגבי אופן התנהלות המעסיק שלכם כלפיכם, או שמא סיום העסקתכם והפיטורין היו בלתי חוקיים.
  • אתם שוקלים להפסיק את עבודתכם בגלל התנהגות בלתי-חוקית של המעסיק שלכם.
  • אינכם רוצים או אינכם יכולים לנהל משא ומתן עם המעסיק שלכם לגבי פיצויי פיטורין.
  • אינכם מבינים בבירור את זכויותיכם או אינכם בטוחים מהי הפעולה הראויה לנקוט בה לאחר סיום העסקתכם.
  • אינכם בטוחים איך או היכן להגיש תביעה.
  • אתם מכירים עובדים רבים אחרים שרוצים להגיש את אותה תביעה נגד אותו מעסיק.
  • יש לכם הוכחות עוצמתיות לכך שסיום העסקתכם היה בלתי חוקי.

אם אתם מתמהמהים עם פניה לעורך דין דיני עבודה, לא תדעו מה תוכלו לעשות כדי למנוע את החמרת מצבכם, ויתכן שלא תעדכנו כראוי אירועים בזמן שהם מתרחשים. מכיוון שעליכם להוכיח מניע בלתי חוקי, כגון אפליה או העדר תגמול, עליכם לתעד את הראיות התומכות בטענותיכם.

מאוחר מדי יכול להיות מעט מדי

אם אינכם מצליחים לתעד אירועים בזמן שהם מתרחשים, מאוחר יותר יתכן שלא יהיו לכם את הראיות הדרושות להוכחת המקרה שלכם. אתם צריכים מסמכים או עדים על מנת לאשר עובדות ואירועים. אם זו המילה שלכם נגד מילת המעסיק שלכם, יהיה קשה מאוד להוכיח את טענותיכם.

שאלות בנושא האם אתם צריכים עורך דין דיני עבודה?

עורך דין דיני עבודה

למידע נוסף על האם אתם צריכים עורך דין דיני עבודה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד