פינת עישון במשרד: בעד או נגד?

כמעסיקים, עליכם לספק לעובדים שלכם סביבת עבודה נקייה. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי חלק מהעובדים הם מעשנים ולכן יש לתת גם להם התייחסות, באמצעות הקמה של פינת עישון. מהם היתרונות ומהם החסרונות של פינה כזו? אנחנו כאן עם הפרטים.

פינת עישון: כך תספקו לעובדים מקום לעשן, במסגרת החוק

ע"פ נתונים לא רשמיים, כחצי מיליון עובדים במשק הישראלי הם מעשנים. רבים מהם מבצעים רכישה אונליין באתר good stuff של אביזרי עישון, כחלק ממגמה הולכת וגוברת של רכישות אונליין. כמעסיקים, אתם בוודאי מודעים לעובדה כי עובדים אשר מעשנים זקוקים למקום מסודר אשר בו יוכלו לשהות. למעשה, לא מדובר בזכות של העובדים אלא בחובה שלכם כעובדים להעניק להם את האפשרות לקבל פינת עישון מסודרת, וזאת בשל תנאי החוק אשר הסדיר את הנושא. ע"פ החוק, יש להקצות מקום פתוח בעבור העובדים ולסמן אותו כמקום עישון. חשוב לזכור כי במידה והעובדים יעשנו במקום ציבורי, הם עלולים לקבל קנס גבוה של מאות שקלים. משום כך, ניתן בהחלט לספק במידה ויש רוב של עובדים מעשנים מקום עישון מרוחק אשר יאפשר להם לעשן בנוחות. עם זאת, אין ספק כי ההשפעות של עישון משליכות גם על מקום העבודה – וזאת לאור בזבוז של שעות עבודה כמו גם סכנה בריאותית. במידה והחלטתם להקים פינת עישון בעבור העובדים שימו לב כי אתם מציבים שלטים אשר מגדירים את המקום עצמו כמקום עישון, ומזהירים מפני עישון אשר מהווה סכנה בריאותית.

פינת עישון במשרד בעד או נגד

מהם הטיעונים נגד פינת עישון?

ישנם מעסיקים אשר חושבים כי במידה והם מקימים פינת עישון ייעודית, מדובר בעידוד של העובדים לעשן. נוסף לכך, אם אתם מעסיקים אשר פועלים בבניין רב קומות מדובר בפרוצדורה לא פשוטה אשר דורשת מהעובד לבזבז לא מעט שעות יקרות של עבודה, בעבור ירידה לקומת העישון וחזרה למעלה. לכן, חשוב מאוד לספק לעובדים מעטפת אשר כוללת לא רק את ההקמה עצמה אלא גם הסבר אודות הנזקים של עישון. זכרו כי בסופו של דבר כמעסיקים, התפקיד שלכם הוא להעניק לעובדים המעשנים את התשתית הטובה ביותר בעבור זמן העבודה אך גם להתחשב בעובדים שאינם מעשנים באמצעות הקמה של פינת עישון.

פינת עישון: חלק בלתי נפרד משגרת העבודה

לסיכום, הקמה של פינת עישון היא החלטה של המעסיק בלבד. יש לקחת את השיקולים של בעד (מקום מסודר אשר מוגן בחוק) לעומת הנגד (בזבוז שעות עבודה) אולם כך או כך זכרו כי עובדים מעשנים זכאים לקבל את התנאים המקובלים בדיוק כמו עובדים שאינם מעשנים, ולכן מדובר בהחלטה אשר מגלמת בחובה אלמנטים במסגרת החוק כמו גם הבנה כי מדובר בחלק בלתי נפרד מההתנהלות היום יומית במשרד שלכם.

שאלות בנושא פינת עישון במשרד: בעד או נגד?

למידע נוסף על פינת עישון במשרד: בעד או נגד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד