מתוחים מהרגיל בעבודה? ייתכן שאתם סובלים ממחסור במגנזיום

החיים בעולם המשתנה במהירות שבו הדרישות למצוינות ולזריזות הולכות וגוברות, לא מן הנמנע שמתח בעבודה הופך לנפוץ יותר מתמיד. אנחנו מתמודדים עם עומס עבודה מוגבר, לוחות זמנים צפופים ושעות עבודה ארוכות, לכן אין פלא שאנשים מרגישים לחוצים בעבודה יותר מהרגיל. אחת הסיבות ללחץ הזה יכולה להיות גם מחסור במגנזיום. מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד חיוני בניהול רמות הלחץ בגופנו. במאמר זה נבחן מקרוב כיצד מחסור במגנזיום עלול להוביל לעלייה במתח בעבודה, וכיצד נטילת תוסף מגנזיום יכולה לשפר את זה.

חשיבותו של מגנזיום

מגנזיום הוא המינרל הרביעי בשכיחותו בגוף, והוא מעורב ביותר מ-300 תגובות ביוכימיות. זהו מינרל חיוני הממלא תפקיד מכריע בתפקודי גוף רבים, כולל תפקודי העצבים והשרירים, התפתחות העצם וייצור אנרגיה. הוא גם משחק תפקיד מכריע בוויסות רמות הלחץ וקידום הרפיה.

הקשר בין מחסור במגנזיום ולחץ

מחסור במגנזיום עלול לגרום לבעיות בריאותיות רבות, אחת מהן היא עלייה ברמות המתח. דבר זה עלול לפגוע לנו בכל תחומי החיים ואף ליצור לחץ בעבודה. כאשר אנו נמצאים תחת לחץ, הגוף שלנו משחרר הורמוני לחץ הנקראים קורטיזול ואדרנלין. הורמונים אלה גורמים לשרשרת של אירועים בגוף המובילים לקצב לב מוגבר, נשימה מהירה ולחץ דם גבוה. עם זאת, כאשר יש מספיק מגנזיום בגוף שלנו, הוא עוזר לווסת את הורמוני הלחץ האלה, ולמנוע מהם לגרום נזק רב מדי. בנוסף, כאשר אנו בלחץ, אנו נוטים לאבד מגנזיום מגופנו. הדבר יכול ליצור מעגל שבו מתח מוביל למחסור במגנזיום, ומחסור במגנזיום מוביל ליותר מתח.

 

 

תסמינים של מחסור במגנזיום

מחסור במגנזיום הוא תופעה נפוצה, ואנשים רבים אפילו לא מבינים שהם סובלים ממנו. חלק מהתסמינים של מחסור במגנזיום כוללים:

 • חרדה
 • דיכאון
 • עייפות
 • התכווצויות ועוויתות שרירים
 • נדודי שינה
 • כאבי ראש
 • עצבנות
 • אי שקט
 • לחץ דם גבוה
 • דפיקות לב

אם אתם חווים אחד מהתסמינים הללו, חשוב לדבר עם הרופא המטפל שלכם ולבדוק את רמות המגנזיום שלכם.

כיצד תוספי מגנזיום יכולים לעזור

אם אתם מרגישים לחוצים בעבודה יותר מהרגיל, נטילת תוספים של מינרליים חיוניים יכולה לעזור. תוספי מגנזיום מגיעים במגוון צורות, כולל כמוסות, אבקות ונוזלים. הם זמינים בעוצמות שונות, ולכן חיוני לבחור אחד שמתאים לצרכים שלכם.

יש יתרונות רבים לנטילת תוסף מגנזיום. בתור התחלה, היא יכולה להפחית רמות מתח וחרדה. זאת על ידי ויסות הורמוני הלחץ קורטיזול ואדרנלין. נוסף על כך, תוספי מגנזיום יכולים לעזור בהפחתת מתח בשרירים, התכווצויות ועוויתות.

תוספים אלה יכולים גם לשפר את איכות השינה, דבר חיוני לניהול רמות הלחץ. מחסור בשינה עלול להוביל לרמות מתח גבוהות, דבר שמקשה על התמודדות עם דרישות העבודה. וזה משפיע גם בצורה הפוכה – מגנזיום עוזר לקדם הרפיה, מה שמקל את תהליך ההירדמות.

לבסוף, תוספי מגנזיום יכולים להגביר את רמות האנרגייה, וזה חיוני לביצועים בעבודה. כאשר אנו מרגישים לחוצים, קל להרגיש עייפים ומוזנחים. מגנזיום עוזר להמיר מזון לאנרגייה, ומספק לנו את הדלק הדרוש לנו כדי לעבור את יום העבודה.

איך לבחור תוסף מגנזיום

אם אתם שוקלים ליטול תוסף מגנזיום, חיוני לבחור תוסף שמתאים לצרכים שלכם. להלן מספר דברים שכדאי לזכור בעת בחירת תוסף מגנזיום:

 • צורה: תוספי מגנזיום מגיעים במגוון צורות, כולל כמוסות, אבקות ונוזלים. בחרו במה שמתאים לכם ולסגנון החיים שלכם.
 • חוזק: תוספי מגנזיום מגיעים בעוצמות שונות, החל מ-100 מ"ג ועד 500 מ"ג למנה. בחרו חוזק המתאים לצרכים שלכם ושוחחו עם הרופא על מנת לוודא שבחרתם נכונה.
 • איכות: חפשו תוסף מגנזיום איכותי של מותג מוכר. בדקו את התווית לאיתור מרכיבים, חומרי מילוי ותוספים נוספים.
 • ספיגה: צורות מסוימות של מגנזיום נספגות בגוף בקלות רבה יותר מאחרות. חפשו תוספים שמשתמשים בצורות מגנזיום בעלות כושר ספיגה גבוה, כמו מגנזיום גליצינאט או מגנזיום ציטראט.

לסיכום

מחסור במגנזיום עלול להוביל לעלייה בלחץ וזה עלול לגרום למתח בעבודה. נטילת תוסף מגנזיום יכולה לעזור לווסת את הורמוני הסטרס, להפחית את מתח השרירים ולשפר את איכות השינה ואת רמות האנרגייה. עם זאת, חיוני לבחור תוסף באיכות גבוהה ולדבר עם הרופא לפני נטילת התוסף. נוסף על כך, שילוב מזונות עשירים במגנזיום יכול לעזור לשפר את הבריאות והרווחה הכללית שלכם. אם אתם מרגישים לחוצים יותר בעבודה מהרגיל, נקיטת צעדים לניהול רמות הלחץ שלכם, כולל הגדלת צריכת המגנזיום שלכם, יכולה לעזור לכם לתפקד טוב יותר ולהרגיש טוב יותר הן בעבודה והן בחיים האישיים שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא מתוחים מהרגיל בעבודה? ייתכן שאתם סובלים ממחסור במגנזיום

למידע נוסף על מתוחים מהרגיל בעבודה? ייתכן שאתם סובלים ממחסור במגנזיום

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד