ישנים טוב לפני יום עבודה: איך אפשר לשפר את איכות השינה שלנו?

אורח החיים המודרני משפיע באופן דרמטי על איכות השינה. למעשה, עובדים ועובדות שנאלצים לעבוד במשך שעות ארוכות לא פעם עלולים לסבול מנדודי שינה או משינה שאינה איכותית מספיק ואשר גורמת באופן ישיר לפגיעה בתפקוד כמו גם ברמות הריכוז, בעקבות מחסור בשעות שינה. אם גם אתם חשים כי אתם לא ישנים טוב ואפילו מרגישים עייפות אחרי לילה שלם, זה הזמן לקרוא את הטיפים אותם נציג לכם כעת, וזאת מתוך מטרה לשפר את איכות השינה ובהתאם לכך גם את הפרודוקטיביות בעבודה.

רכישה של טופר

במקום לבצע רכישה של מזרן חדש, אפשר לשדרג את המיטה באמצעות טופר למזרן המיטה העשוי משכבת נוחות בעובי של 5 ס"מ או 8 ס"מ, כאשר באתר של חברת גטה תוכלו לרכוש טופר איכותי במחיר מצוין ועם שימת דגש על התאמה מדויקת לצרכים הנדרשים, כל זאת בזכות פיתוח של טופר העשוי מ-100% לטקס טבעי אשר סופג את הליחות ומספק תחושה קרירה ונעימה אך גם מאפשר ליצור שינה נינוחה וללא הפרעות.

הימנעות מפעילות גופנית לפני השינה

חלק בלתי נפרד מאורח החיים המודרני של עובדים רבים ובוודאי גם שלכם כולל פעילות ספורטיבית. לפעילות גופנית יש השפעה ישירה על רמת הערנות בעקבות הפרשה של הורמונים אשר מעוררים ובהתאם לכך גם פוגמים באיכות השינה, ועל כן ההעדפה היא לבצע פעילות גופנית לפחות כ-6 שעות טרם הכניסה למיטה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן אך גם כזה שלוקח בחשבון את ההשפעות של הספורט על איכות השינה.

 

 

הפחתת חשיפה למסכים

חדר השינה הוא מקום שבו אנו הולכים לישון אבל גם מיצריים אינטימיות עם בני הזוג. החשיפה הממושכת למסכים כמו טלוויזיה, מחשב או טאבלט משפיעה באופן ישיר על היכולת להירדם, בעקבות האור הנשקף מהמסך ובהתאם לכך משפיע על מנגנון ההירדמות הטבעי. על כן, רצוי להוציא מחדר השינה את המסכים, מתוך מטרה ליצור סביבת שינה נעימה ובעלת השפעה על איכות השינה. חשוב גם להימנע מצפייה במסכים קרוב לשינה, בין אם מדובר בעבודה מול מסך כמו מסחר בבורסה או קידום אתרים ובין אם מדובר בצפייה בתוכנית טלוויזיה מהנה, כדאי להתרחק כמה שיותר מהמסכים לפני השינה כיוון שהגוף מזהה את אור המסכים כאור יום ולכן יהיה קשה לנו להירדם בעקבות חשיפה לאור המסכים.

האזנה למדיטציה

האזנה למדיטציה לפני השינה מהווה דרך מצוינת לנקות את המחשבות ואף להוביל להירדמות מהירה, וזאת בשל היכולת לשנות את התפיסה העצמית ובהתאם לכך גם להוביל לאיכות שינה משופרת ונטולת דאגות. אם אתם סובלים מנדודי שינה או מתעוררים במהלך הלילה, האזנה של כמה דקות למדיטציה עשויה לסייע לכם לטובת שחרור הקשיים הנפשיים כמו גם הדאגות, כאשר ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מדיטציות ייעודיות לשינה הכוללות גם דמיון מודרך לצד מוזיקה מרגיעה. כאן תמצאו טיפים נוספים שיסייעו לכם להירדם בקלות, לפני עוד יום עבודה.

הקפדה על שעות שינה קבועות

מומלץ להקפיד על שעות שינה קבועות, וזאת משום שמחסור בשעות שינה עשוי להוביל לשלל בעיות רפואיות שגם משפיעות על התפקוד בחיי היום יום. קבעו מראש באיזה שעה אתם נכנסים למיטה ובאיזה שעה אתם מתעוררים, וזאת מתוך מטרה לווסת את מנגנון השינה ובהתאם לכך להוביל לשינה איכותית וטובה, לאורך זמן.

לסיכום

באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להוביל ליצירה של שינוי שיגיע  לידי ביטוי ביכולת להירדם במהירות אבל גם לשפר את איכות השינה. מדובר בטיפים שכל אחד ואחת מהעובדים יכול לשיים כבר עכשיו, כל זאת כחלק מהבנה כי לשינה יש משמעות אדירה גם מבחינת התפקוד אבל גם מבחינת יכולת לשמור על רמות ערנות גבוהות, ביום עבודה עמוס.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא ישנים טוב לפני יום עבודה: איך אפשר לשפר את איכות השינה שלנו?

למידע נוסף על ישנים טוב לפני יום עבודה: איך אפשר לשפר את איכות השינה שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד