לא רק עובדים: אם אתם מתאמנים, הגיע הזמן גם להתחטב – ובגדול

שמירה על אורח חיים בריא לצד ניהול קריירה משגשגת הוא אתגר לא פשוט. בעבור עובדים שמתאמנים ורוצים להגיע להישגים, ניתן בהחלט לסגל את שגרת החיים שלכם לטובת יצירה של תהליך חיטוב ושריפת שומנים, כל עוד מבצעים את התהליך בצורה מבוקרת ובריאה. בעידן שבו לעובדים רבים בישראל יש חדר כושר במקום העבודה או שהם מחזיקים במנוי למתחם כושר ובריאות, היכולת להגיע לתהליך חיטוב מוצלח הפך לפשוט וקל מאי פעם, גם בעבור עובדים שמחזיקים במשרות בכירות ובוודאי בעבור עובדים שיודעים לנצל את שעות הבוקר המוקדמות או המאוחרות לטובת שגרת אימונים קבועה. כיצד תוכלו לגם אתם נצל את שגרת האימונים שלכם לטובת הגשמת חלום בדמות קוביות בבטן וגוף חטוב? להלן המדריך שיסייע לכם להגיע לתוצאות, באופן בטוח:

התאמת תפריט התזונה לכושר

טעות שרבים מהמתאמנים מבצעים היא לא להתאים את התזונה היומית לאימונים אותם מבצעים. התאמה של תפריט התזונה לאימונים מהווה אתגר לא פשוט, ועל כן בשלב הראשון רצוי קודם כל לקרוא מדריך שיעזור לכם לעשות את זה בהצלחה בהתבסס על פירמידת תזונה של גורו הכושר אריק הלמס. מדובר בפירמידה שתעזור לכם לשנות את סדרי העדיפויות שלכם מתוך מטרה לייעל את תהליך החיטוב ולספק לגוף שלכם את המינרלים, פחמימות, סיבים וכן זמני ארוחות קבועים לטובת הליך מוצלח של חיטוב הגוף. ההתחייבות שלכם לתפריט לצד הבנה כי מדובר באלמנט חשוב לטובת חיטוב הגוף היא זו שתבטיח כי בסופו של דבר תוכלו להגיע לתוצאות, מבלי לפגוע בבריאות ועם דגש על מאזן קלורי חיובי.

הגדרת יעדים

הגדרת יעדים ריאליים הוא חשוב מאוד בתהליך של יצירת שגרת אימונים שתניב תוצאות. הגדרת היעדים שלכם צריכה להתבצע בליווי מצד מאמן כושר מוסמך לצד תזונאית אשר ילוו אתכם בתהליך ויאפשרו לכם להשיג את היעדים אותם אתם מציבים, בהתאם לסרגל המאמצים האישי. לא פעם מתאמנים נוטים להשוות את עצמם לאחרים ולסגל לעצמם יעדים שאינם תואמים את סרגל המאמצים שלכם, ובהתאם לכך עלולים לגרום לפציעות. על כן, הגדירו יעדים ברורים בסיוע מצד אנשי מקצוע, לטובת יצירת התקדמות איטית אבל בטוחה בדרך למראה חטוב בר השגה.

גיוון האימונים

בכדי להגיע לתוצאות רצוי לגוון את האימונים שלכם ולהתנסות גם באימוני אירובי אבל גם באימוני כוח ויציבות. שילוב של אימונים המתבצעים בעצימות שונה יכול לא רק לעודד את תהליך החיטוב שלכם אלא גם ליצור שגרת אימונים שמביאה אתכם להישגים, באמצעות טכניקות שונות של אימון. מאחר ואתם אנשים עובדים ועסוקים מאוד, קבעו את האימונים שלכם בשעות שונות ועם שימת דגש על מנוחה בין לבין, לטובת תהליך התאוששות והפחתת העומס.

לא רק עובדים: אם אתם מתאמנים, הגיע הזמן גם להתחטב - ובגדול

הכנה מראש

בכדי להימנע מפיתויים במסגרת יום העבודה עם חטיפים או מזון משמין כמו למשל דונטס בהאפי אוור, רצוי להביא איתכם את האוכל מהבית כאשר הוא מוכן מראש. הקדישו לעצמכם יום בשבוע שבו אתם מרשים לעצמכם לצאת קצת משגרת האימונים והתזונה, ופנקו את עצמכם במאכל שאתם אוהבים – מתוך מטרה להפוך את התהליך לתהליך יעיל וכיפי ולא כזה שגורם לכם להרגיש שאתם בעונש. הפיתוי לנשנוש ביום עבודה ארוך הוא ברור ועל כן הביאו איתכם לעבודה ירקות חתוכים או פירות, מתוך מטרה לשמור על שגרת האימונים כמו גם התזונה.

שקילה פעם בחודש בלבד

העלייה על המשקל היא אירוע מלחיץ, בוודאי כאשר נמצאים בתהליך של חיטוב ועיצוב הגוף. בכדי לא לגרום למשקל להפוך לפרמטר שקובע את מצב הרוח ואת תדירות האימונים, קבעו לעצמכם פעם בחודש שבו אתם מחליטים לעלות אל המשקל כמו גם לבצע מדידה של היקפים.

לסיכום, עובדים שרוצים להקדיש את האימונים לטובת תהליך חיטוב ועיצוב יכולים לעשות זאת – בכל גיל ובכל משקל. בכדי להצליח, דרושים נחישות, התמדה, הגדרת יעדים וכן יצירת הרגלים מקדמים כמו תזונה נכונה, מנוחה וכן הבנה כי מדובר בתהליך ארוך טווח שבסופו בהחלט תוכלו להגיע לתוצאות הרצויות וגם לשמור עליהן.

שאלות בנושא לא רק עובדים: אם אתם מתאמנים, הגיע הזמן גם להתחטב – ובגדול

לא רק עובדים: אם אתם מתאמנים, הגיע הזמן גם להתחטב - ובגדול

למידע נוסף על לא רק עובדים: אם אתם מתאמנים, הגיע הזמן גם להתחטב – ובגדול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד