שמאות מקרקעין – המקצוע הבא שלכם!

בשנים האחרונות תחום שמאות המקרקעין הפך למבוקש מאד, ובתוך כך גם הדרישה ללימודים מקצועיים של התחום. גם אתם שוקלים ללמוד שמאות מקרקעין? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני.

שמאות מקרקעין לומדים בפסגות

אם אתם רוצים ללמוד את תחום שמאות המקרקעים בצורה מקצועית, אתם צריכים לקחת לימודי שמאות מקרקעין במכללת פסגות. מכללת פסגות היא המכללה המובילה בישראל ללימודי שמאות מקרקעין. בתכנית הלימוד שלה תוכלו למצוא את התכנים הכי עדכניים בתחום, הכי רלוונטיים והכי מדויקים. היתרון שלה בא לידי ביטוי בכך שהיא יוצרת תהליכי למידה מזוקקים לתלמידים שלה. מה זה אומר בפועל? שמכללת פסגות לא מבזבזת את הזמן של החניכים שלה ומעניקה להם את הכלים החשובים ביותר בזמן הקצר ביותר.

מה זה שמאות מקרקעין בכלל?

שמאי מקרקעין הוא גורם מקצועי שתפקידו לקבוע מה הערך של נכס נדל"ן כזה או אחר. את שמאי המקרקעין מזמינים כאשר רוצים לרכוש נכס כל שהוא, או כמובן למכור נכס. התפקיד שלו הוא לבחון את הנכס מלפני ולפנים, את היתרונות שלו, החסרונות, המיקום והפוטנציאל ולקבוע את הערך האמיתי שלו בשוק.

כפי שאתם ודאי מבינים, מדובר במקצוע מורכב ויוקרתי מאד, מפני שיש לו תפקיד חשוב מאס בסידור וארגון שוק הנדל"ן, בכל הקשור למחירים לפחות. אפשר לומר שהשמאים הם שומרי הסף של התחום ותמיד שואפים להעריך נכונה ובצורה מציאותית את השווי של הנכס, כך הם מונעים למעשה עליות מחירים מטאוריות בתחום.

 

 

מה הם תחומי האחריות של שמאי המקרקעין?

כחלק מתפקידו שמאי המקרקעין צריך לבחור מגמות סביבתיות המשפיעות על שווי הנכס. לדוגמא, אם יש עליות מחירים בסביבת הנכס, סביר להניח שגם הנכס שלכם יהיה שווה יותר. בנוסף, הוא צריך לבחון את רמת התחזוקה של הנכס ולקבוע האם הוא צריך שיפוץ. כמו כן, עליו לבצע בדיקה משפטית ולאמת את הבעלים האמיתיים של הנכס. בתוך כך, עליו לבדוק כמובן אם לנכס יש היתר בניה, האם יש עליו היטלים שונים ועוד.

כפי שאתם רואים, שמאי מקרקעין הוא גורם מקצועי בעל סמכויות נרחבות וזו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו ממליצים לכם ללכת ללמוד את התחום הזה בצורה מקצועית, על מנת לקבל את כל הכלים שאתם צריכים כדי שתוכלו לשלוט בכל רזי המקצוע ובכל הסמכויות שהחוק מקנה לכם מתוקף התפקיד.

למי המקצוע הזה מתאים?

שמאות מקרקעין היא תחום שמתאים לאנשים שמתחברים לעולמות הנדל"ן, אך ממש לא רק. במידה ואתם שוקלים לעשות הסבה מקצועית למקצוע מבוקש ויוקרתי, אנחנו בהחלט ממליצים לכם ללמוד אותו. אגב, זה אחד היתרונות הבולטים ביותר של מכללת פסגות, היא יודעת להתאים את רמת הלימודים לכולם וגם אם אין לכם שום ניסיון בנדל"ן אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו את כל הכלים שאתם צריכים על מנת להצליח בתחום.

מה כולל מסלול הלימודים בתחום?

מסלול הלימודים מורכב משלושה שלבים. בשלב הראשון אתם תלמדו 12 קורסים, 11 קורסים מוקדמים שבסיום כל תיגשו למבחן של מועצת שמאי מקרקעין. הקורס ה-12 הוא למעשה הכנה לבחינה המסכמת את הקורסים המוקדמים. בשלב השלישי תעברו מבחן 13, גישות ועקרונות בהערכת מקרקעין וכמובן שנת סטאז'. בשלב האחרון אתם תעברו מבחן 14, יישומים בשומת מקרקעין, בחינה סופית ואחרונה לקראת התעודה.

לסיכום

אין ספק ששמאות מקרקעין הוא מקצוע נחשב ומעניין מאד ואם אתם רוצים שהוא יהיה המקצוע הבא שלכם, אנחנו ממליצים לכם ללמוד אותו באופן מקצועי במכללת פסגות.

שאלות בנושא שמאות מקרקעין – המקצוע הבא שלכם!

למידע נוסף על שמאות מקרקעין – המקצוע הבא שלכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד