מבלי לעמוד בפקקים: למה כדאי לנסוע באופנוע למקום העבודה?

מדינת ישראל סובלת ממשבר תחבורה חריף במיוחד באזור המרכז אך לא רק. כתוצאה מכך, גם ישראלים שעובדים במקומות קרובים מבחינה גיאוגרפית למקום מגוריהם, עומדים שעות רבות בפקקים בדרך למקום העבודה ובחזרה. הדבר פוגע, לא רק ביעילות של המשק, אלא גם באיכות החיים של כולנו. במאמר זה נעסוק ביתרונות של אופנוע בהקשר זה ונסביר מה חובה לעשות טרם רכישת אופנוע חדש.

משבר תחבורתי חמור

למרות השקעות עצומות של המדינה בתשתיות התחבורה, מרבית הפרויקטים שנבנו בשנים האחרונות נתנו מענה לנסיעות לטווח הרחוק והתחבורה בתוך הערים הגדולות וביניהם נותרה לקויה. מצב הפקקים מחמיר והפרויקטים להקמת מערכות מתקדמות להסעת המונים אשר יספקו מענה למי שצריך להגיע לעבודה והביתה בתחבורה ציבורית מתנהלים באיטיות. לכן אופנוע יכול לפתור את הבעיה הזאת, יש לזכור כי חובה לעשות ביטוח לאופנוע.

אופנוע לא עומד בפקק

מכיוון שפתרון תחבורתי לפקקים לא נראה באופק, האפשרות של רכישת אופנוע לצורך הנסיעה לעבודה קורצת לרבים. היתרון של האופנוע הוא כמובן יכולתו לקצר את זמני הנסיעה, הן בתוך העיר והן בכבישים הבינעירוניים ולעקוף את הרכבים העומדים בפקק בנסיעה בצד הכביש. ניתן למצוא כיום אופנוע עם מנוע קטן במחיר משתלם, ל מנת לספק את הצורך לסוג שימוש זה.

גם החנייה קלה ונוחה

יתרון נוסף של שימוש באופנוע לנסיעה לעבודה קשור לבעיות החנייה בערים הגדולות. לא לכל מקום עבודה יש סידורי חנייה אופטימליים ולאלו שבהלך יום עבודתם אף יוצאים לפגישות עבודה מחוץ למשרד, הדבר יכול להיות מאתגר במיוחד ולכלול הוצאות נוספות. במקומות עם מחסור במקומות חנייה רבים מוצאים את עצמם גם עם לא מעט דוחות על חניה אסורה.

 

 

חיסכון משמעותי בדלק

השימוש באופנוע קטן יחסית מקל את האפשרות למצוא חניה חוקית גם במרכזי הערים והדבר יכול לחסוך משמעותית בהוצאות התחבורה על חנייה וקנסות בהשוואה לשימוש המקביל ברכב הפרטי. צריכת הדלק של קטנוע או אופנוע בנפח מנוע קטן נמוך מהצריכה של הרכב המשפחתי ונסיעה לעבודה, תוך עקיפת הפקקים עם האופנוע תהיaה זולה יותר גם בתשלום על הדלק.

ביטוח יקר יותר

חשוב לקחת בחשבון שכאשר רוכשים אופנוע, יש חובה לעשות עבורו ביטוח ייעודי והדבר עלול להיות הוצאה משמעותית מבחינה כלכלית. מכיוון שכל פגיעה קטנה ברוכב האופנוע עלולה להוביל לפציעה שלו והסיכויים להתרחשות אירועי ביטוח גבוהים יותר מאשר ברכב רגיל, הפרמיה על ביטוח החובה גבוה יותר. הדבר נכון גם ברכישת ביטוח מקיף כמובן.

חובה לעשות סקר מחירים

כאשר מדובר בהשוואת מחירי אופנועים ובדיקת עלויות הביטוח חובה לעשות סקר שוק מקיף, על מנת להבין את כל המשמעויות הכלכליות של רכישת אופנוע שיאפשר לכם להגיע בנוחות ובהירות לעבודה מבלי לעמוד בפקקים. ישנם כיום מוצרי ביטוח שונים שנועדו להקל ולהוזיל את העלויות למשפחות עם רכב עיקרי ומשני וכדאי לבדוק אם ניתן כך להוזיל את מחיר הביטוח לאופנוע.

משקל ואחיזת כביש

אופנועים מגיעים במגוון צורות ומשקלים וחשוב לבחור את האופנוע שיתאים לסוג הנסיעות המתוכנן ותוואי השטח הצפויים. אופנוע שמיועד לכביש לרוב יהיה כבד יותר, על מנת לספק לרוכב גם יציבות וגם מהירות על האספלט. מה שתורם לאחיזת כביש מיטבית הוא איכות המתלים והדבר קריטי, על מנת שאופנוע ישמור על מגע רציף של הצמיגים עם הקרקע.

לסיכום

במאמר זה עסקנו במשבר התחבורה בכבישי ישראל ובאפשרות של החלפת הרכב הפרטי באופנוע בתור כלי התחבורה לנסיעה לעבודה. כפי שציינו במאמר, אופנוע יכול לעקוף את הפקקים בדרך לעבודה בקלות, לחסוך זמן יקר ולשפר דרמטית את איכות החיים של הנהג. כפי שציינו, חשוב להבין שלמרות חיסכון בדלק וחניה, עלות הביטוח עולה ויש לקחת זאת בחשבון.

שאלות בנושא מבלי לעמוד בפקקים: למה כדאי לנסוע באופנוע למקום העבודה?

למידע נוסף על מבלי לעמוד בפקקים: למה כדאי לנסוע באופנוע למקום העבודה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד