מהי החשיבות של מנהל\ת חשבונות בעסק

הקמת עסק כוללת לא מעט פרוצדורות שונות וביורוקרטיות שיש לדאוג להן, ביניהם מצויה גם הנהלת החשבונות. בעוד שישנם עסקים קטנים שמעדיפים לנהל את כל החשבונות בעצמם, יש כאלה שהבינו את חשיבותו של ניהול החשבונות המקצועי. אז למה עסקים זקוקים למנהל\ת חשבונות בעסק?

 

ניהול חשבונות: כל הכספים של העסק במקום אחד

ישנם כמה סוגים של מנהלי חשבונות, בעוד שכל אחד מהם מתמחה בתחום אחר. מנהלי החשבונות הם אלה שאחראים על ניהול הכספים של העסק, למשל תיעוד חשבוניות, הנפקת חשבוניות, רישום עקבי של הוצאות העסק, הזנת משכורות לעובדים, מעקב אחר תשלומים, העברות כספים לספקים, ניהול תזרים המזומנים ועוד. לאור כל הפעולות הללו, אין זה מפליא שישנם מגוון סוגי מנהלי חשבונות וכי חשיבותם בעסק הנה גבוהה במיוחד, הלוא כל עניין הכספים נמצא בידיים שלהם. ישנם מנהלי חשבונות שעובדים בשיטה המסורתית, תוך איסוף ניירת, רישום ותיעוד על גבי קלסרים ייעודיים, וישנם מנהלי חשבונות שנעזרים בתוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט, בכדי לבצע מעקבים מקיפים ומסודרים אחר הוצאות החברה בה הם עובדים. שתי האפשרויות נהדרות ואינן מעידות על טיבו של מנהל החשבונות, אך חשוב לציין כי ניהול חשבונות אונליין מאפשר לבעל העסק גישה לכל הנתונים השונים, לכן דבר זה מהווה יתרון משמעותי.

 

איזה סוגי מנהלי חשבונות קיימים?

כאמור, קיימים כמה וכמה סוגים של מנהלי חשבונות, הין היתר ניתן למצוא ברשימה יועצי מס, מנהל חשבונות סוג 1, מנהל חשבונות סוג 2, מנהל חשבונות סוג 3 וחשבונאים בכירים.

יועצי מס

בכדי לנהל את המחלקה הפיננסית של העסק, לעיתים הצורך ביועצי מס הוא חיוני במיוחד. יועצי המס יסייעו לחברה בנוגע למיסים השונים ובהתנהלות מול הרשויות, לרבות מס הכנסה. הם יגישו עבורכם את דוחות המס, יבדקו אם אתם זכאים להחזרי מס, ייחשבו עלויות ויסייעו לכם לצלוח את ההתקשרות מול הרשויות השונות.

מנהל חשבונות סוג 3

מנהל החשבונות הראשי, נקרא גם מנהל חשבונות סוג 3. מדובר במנהל חשבונות בכיר ומקצועי הרשאי לנהל את כספי החברה ברמה הגבוהה ביותר, זאת הודות לידע נרחב בעולם החשבונאות על כל סוגיה.

מנהל חשבונות כללי

מנהלי החשבונות הכלליים, שכן מדובר במנהלי חשבונות סוג 1 או סוג 2. לרוב מנהלי חשבונות מסוג זה יבצעו ויישמו פעולות טריוויאליות בחשבונות החברה. בחברות רבות ישנו מנהל חשבונות בכיר מעל מנהלי החשבונות הכלליים, והוא בעל סמכות מקצועית גבוהה יותר.

חשבונאי בכיר

קרוי גם מנהל חשבונות מדופלם, זאת בשל העובדה שהוא בעל סמכות גבוהה יותר ממנהלי חשבונות אחרים והוא יכול לנהל עסקים קטנים ומורכבים במקביל. מעבר לזה, הידע שלו נרחב, לכן הוא בקיא גם בתחום המס.

 

 

ניכר כי מועסקים בישראל מנהלי חשבונות רבים וזאת בשל הביקוש לתעסוקה בתחום, כמו כן, בעלי עסקים לא נוטים להחליף את מנהלי החשבונות שלהם בדירות גבוהה, כך שרוב מנהלי החשבונות נשארים במקום עבודתם למשך שנים. מנהלי החשבונות משמשים כחלק משמעותי בניהול העסק, לרבות קבלת החלטות פיננסיות, ולכן הם עשויים להוביל להצלחתו.

 

שאלות בנושא מהי החשיבות של מנהל\ת חשבונות בעסק

מנהלי חשבונות בעסק

למידע נוסף על מהי החשיבות של מנהל\ת חשבונות בעסק

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד