הכירו את עמותת אחינועם בראשותם של משה, רפי ומשה אדרעי

עמותת אחינועם הוקמה מתוך מטרה ליצור שינוי ממשי בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של בני ובנות נוער בסיכון כמו גם בני העדה האתיופית. למעשה, הפעילות של העמותה זכתה לתהודה ציבורית גדולה בעקבות פרויקט רחב היקף אותו היא קידמה במהלך תקופת הקורונה, כחלק מחלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים לאזורי הפריפריה. עד לאותו הזמן, העמותה הצליחה לקדם את הפעילויות השונות לקידום בני הנוער מתחת לראדר הציבורי, אולם כעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את הפעילות ואת העומדים בראשה אשר הצליחו ברבות השנים ליצור שינוי דרמטי בחייהם של עשרות אלפי בני נוער, כחלק מהבנה כי באמצעות קידום של תוכניות ארוכות טווח ניתן ליצור שינוי דרמטי שיוביל בין היתר גם לצמצום פערים בחברה הישראלית.

הכירו את עמותת אחינועם

את עמותת אחינועם הקימו האחים איל, משה ורפי אדרעי שגדלו בעיר צפת והקימו את העמותה על שם אב המשפחה. העמותה הוקמה כחלק מהבנה כי הפערים הגיאוגרפיים בחברה הישראלית מגיעים לידי ביטוי לא רק ביכולת של בני ובנות נוער לסיים את הלימודים, אלא גם להשתלב ביחידות מובחרות בצבא, כמו גם באקדמיה.  את העמותה הקימו האחים בעקבות הסיפור של האח איל אשר נאלץ בגיל 17 לעזוב את הלימודים בעקבות קשיים כלכלים שהתרחשו בעקבות מצב כלכלי מורכב של אב המשפחה.

בעקבות הקשיים איל לא השלים 12 שנות לימוד, אולם הכישלון הזה לא עצר אותו והוא ואחיו הצליחו להגשים את עצמם מבחינה מקצועית כמו גם לפרוץ את תקרת הזכוכית בפריפריה. מתוך הבנה כי דווקא מתוך הקושי אפשר לצמוח, החליטו האחים להקים את עמותת אחינועם לטובת צמצום פערים בחברה הישראלית, תוך התמקדות באזורי הפריפריה, כולל עיר מגוריהם צפת. בעיר צפת קידמו האחים תוכנית לשיפוץ מבנים וכן קידום של חינוך מוזיקלי, מתוך הבנה כי באמצעות ליווי אישי המתבצע לטווח הרחוק ניתן לצמוח מתוך הקשיים ואף ליצור בעבור בני נוער הזדמנות לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. רפי, משה ואיל אדרעי מעמותת אחינועם מצליחים ליצור שינוי עצום בחייהם של אלפי בני נוער, וזאת באמצעות שורה של תוכניות אותן היא מקדמת באזורי הפריפריה, בהצלחה מרובה.

הכירו את עמותת אחינועם בראשותם של משה, רפי ומשה אדרעי

כיצד העמותה מקדמת את בני ובנות הנוער מאזורי הפריפריה?

איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם פועלים בכל ימות השנה באמצעות שורה של תוכניות. התוכניות הבולטות של העמותה כוללות בין היתר גיוס כספים לטובת מלגות לצעירים מעוטי יכולת כמו גם נוער בסיכון, וזאת מתוך מטרה לצמצם את הפערים הכלכליים. בנוסף, העמותה מעניקה מלגות גם למשפחות שנקלעות למצב כלכלי מורכב, בייחוד על רקע מגפת הקורונה שגרמה לקשיים רבים בקרב משפחות מהפריפריה. זאת ועוד, העמותה משקיעה בפיתוח של תוכניות לקידום של בני נוער מהעדה האתיופית לטובת פיתוח מנהיגות, יכולת מנטלית וכן שיפור הכושר הגופני כך שהם יגדילו את הסיכויים להשתלב ביחידות קרביות מובחרות. תוכנית נוספת היא איתור של בני ובנות נוער שנמצאים מתחת לראדר של רשויות הרווחה, כאשר העמותה מלווה את בני הנוער החל מגיל 16 ולמשך שנים רבות, מתוך הבנה כי בניית מערכת תמיכה מהווה את הדרך הטובה ביותר ליצור שווין הזדמנויות שמגיע לידי ביטוי בהשתלבות בתפקידים בכירים בצבא כמו גם בשוק התעסוקה.

לסיכום

הרקע המשפחתי המורכב הוביל את בני המשפחה לצמוח מתוך הקושי ולהוביל שורה של תוכניות שזכו להצלחה גדולה, כפי שניתן לראות באתר הרשמי של העמותה. אם גם את רוצים להצטרף לצוות המתנדבים או לתרום לעמותה, זה הזמן להיכנס לאתר ולהצטרף לעמותה מובילה שפועלת במגוון רחב של תחומי פעילויות.

שאלות בנושא הכירו את עמותת אחינועם בראשותם של משה, רפי ומשה אדרעי

הכירו את עמותת אחינועם בראשותם של משה, רפי ומשה אדרעי

למידע נוסף על הכירו את עמותת אחינועם בראשותם של משה, רפי ומשה אדרעי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד