החזרי מס לעצמאיים: דגשים חשובים מאת אבנר הייזלר 

אם יש דבר אחד שבטוח בכול הנוגע לעצמאיים, זה שהכול הרבה יותר מורכב ובו זמנית הרבה פחות ידוע מראש. המיסים גבוהים, יש לשלם מע"מ וכיום גם הכרחי להפריש פנסיה. מצד שני, יש לזכור שעצמאיים אינם חסרי זכויות ופה נציין שגם להם עשוי להיות מגיע החזר מס. אז כיצד ניתן לבדוק זאת, האם גם לכם מגיע ומה צריך לעשות כדי לזכות לראות בחשבון זיכוי מטעם רשות המיסים? להלן מידע חשוב שעשוי להיות שווה לא מעט.

אודות תשלומי מס

טרם נסביר כיצד ניתן להשיג החזרי מס, הייזלר מבקש לציין כיצד עצמאיים משלמים מיסים, ומי שקרא על אבנר הייזלר בדה מרקר כבר יודע שהוא בהחלט מבין לא מעט בעולם העסקים. ובכן כל עצמאי משלם מס מדי חודש, מס שנקבע מראש בהתאם להערכת ההכנסות החודשיות. לרוב משלמים את המיסים באמצעות פנקס מקדמות, ובתום השנה מגישים לרשות המס דו"ח שנתי. מכאן שרשות המס זוכה למעקב מסודר, כזה שממנו ניתן לגזור מסקנות, ולו בכול הנוגע להחזר מס.

החזרי מס לעצמאיים דגשים חשובים מאת אבנר הייזלר

סיטואציות שמגדילות את הצורך לבצע בדיקה

כאשר פקיד השומה עובר על הדו"ח השנתי ומשווה אותו למקדמות הרציפות, הוא בודק התאמה בין צפי למציאות, ואם נמצא פער לטובת העצמאי, הרי שבהחלט מגיע החזר מס. מי שקרא על אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר כבר יודע שהוא תמיד מדרבן אנשים לשמור על זכיותיהם, ועל כן גם פה הוא מציע לכול עצמאי לבחון זכאות להחזר מס, ובמיוחד אם גובה ההכנסות החודשיות אינו קבוע, אם לא דווח שינוי על מצב משפחתי ואם מפרישים פנסיה (חשוב לוודא שנערך ניכוי מס מסך ההפרשה).

אל תניחו – תבדקו!

חשוב לדעת שבדיקה של החזר מס אינה כרוכה בהוצאה, ועל כן הצעד האחראי והמתבקש ביותר הוא פשוט לבדוק, וזאת גם אם לא מצפים להחזר משמעותי או להחזר בכלל. מדוע? כל עוד אינכם פקידי שומה, אינכם בקיאים בשלל הוצאות מוכרות שעשויות לזכות. הוצאות כגון הפקדה לקרן פנסיה, אחזקת משרד, הוצאות משפטיות שנוגעות לבית העסק, רכישת דומיין, השתלמויות, קורסים מקצועיים, ביגוד שנועד לבית העסק, הוצאות דלק, שירותי תיקון עבור הנייד העסקי וכדומה. אי לכך כפי שניתן להסיק מהראיון של אבנר באתר וואלה, אין להניח אלא הכרחי לבדוק ואף כמו שצריך.

 פשוט וזמין

כל שצריך לעשות על מנת לבדוק זכאות זה רק למלא טופס 1301 באופן מקוון באתר של רשות המיסים ובמקביל להגישו ידנית ללשכת שומת המס המקומית. נשמע מייגע? ובכן אבנר הייזלר ב-ynet כבר ציין לא פעם שתמיד ניתן למצוא קיצורי דרך, ופה הוא ממליץ שלפחות עבור סגירת שנה מומלץ להיעזר ברואה חשבון (רוב העצמאיים מחזיקים אחד), ואף הוא מוסיף ומציין שאם ההכנסה השנתית אינה עולה על 60,000, הרי שניתן לסגור את הפינה באמצעות טופס 137. בהצלחה!

שאלות בנושא החזרי מס לעצמאיים: דגשים חשובים מאת אבנר הייזלר 

החזרי מס לעצמאיים דגשים חשובים מאת אבנר הייזלר.

למידע נוסף על החזרי מס לעצמאיים: דגשים חשובים מאת אבנר הייזלר 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד