ניהול עובדים נכון: כך תעשו זאת

צוות העובדים של החברה הם אולי אחד המשאבים החשובים ביותר בעסק. הם מתפעלים את הקשר מול הלקוח, נותנים לו את השירות הראוי ומטפלים בבעיותיו. בלעדיהם לא נוכל לנהל את העסק, כך שמוטב לדעת כיצד לנהל את העובדים באופן המיטבי בכדי לייעל את העבודה וגם ליצור להם סביבת עבודה נעימה.

התהליך מתחיל עוד בשלב גיוס העובדים, השתדלו לבחור במועמדים בעלי ראש גדול, איכותיים, "רעבים לעבודה" ובעלי פוטנציאל גבוה להצלחה. מוטב למנות מנהל לכל מחלקה, כך העובדים יוכלו לפנות אליהם בכדי לקבל סיוע בתחומים אישיים או מקצועיים. לעיתים מנכ"לים של חברות קטנות לא ממנים מנהלי מחלקות וזאת בהתאם לשיקולים כלכליים אך דבר זה למעשה גורם לכל נושא ניהול העובדים להיות תחת חסותו של המנכ"ל. רוב הזמן המנכ"ל לא זמין או פנוי למענה על שאלות כך שהעובדים נותרים מתוסכלים וללא הכוונה מקצועית.

ניהול צוות עובדים

הצבת יעדים

אחד הדברים החשובים בניהול צוות עובדים הוא הצבת יעדים ומשימות בעלי תוקף מסוים. הציבו יעדים ריאליים אותם ניתן לבצע בפרק הזמן שהגדרתם עבורם. השתדלו לאמוד את כמות הזמן שלוקחת לעובד לבצע משימה, כך תדעו מתי היעד שהגדרתם הוא ריאלי או לא. העובד חייב לראות בדד ליין שהצבתם כיעד ריאלי, גם אם לדעתכם הוא מסוגל לעשות הרבה יותר. יעדים שאינם ברי השגה יובילו לחוסר מוטיבציה, ייאוש גדול ולחץ בקרב העובדים. אלה למעשה יניעו את העובד לספק תפוקה ירודה ויעכירו את האווירה במשרד. ישנן תוכנות לניהול עסק, ביניהן תוכלו למצוא תוכנה שמסייעת בהצבת יעדים וניהול משימות.

יחס טוב ותשומת לב

על מנת לגרום לעובדים לתחושה טובה, מוטב להעניק להם יחס חיובי, לקבל את פניהם בחיוך בבוקר ולהסביר פנים. אין צורך להיות קרים או לשמור על מרחק מסוים, בכל זאת, הם כבר לא בצבא. אם תעניקו לעובדים יחס חיובי, למעשה תיצרו עמם קירבה, הם ירגישו לויאליים אליכם וירצו לבצע משימות ולעבוד ביעילות בכדי לרצות אתכם. יחד עם זה, כן כדאי לשמור על גבולות במסגרת העבודה, זאת מאחר ויש עובדים שאינם מסוגלים להפריד בין יחסי עבודה ליחסי חברות.

משוב וביקורת בונה

מתן משוב לעובד הוא דבר חשוב ומהותי במיוחד. העניקו לעובדים משוב וביקורות על משימות שביצעו, אם לדעתכם המשימה יכלה להתבצע בזמן קצר יותר, נסו לשבת איתם ולראות היכן ניתן להשתפר. כמו כן, תוכלו לשוחח אחת לחודש עם העובדים ולהעניק להם משוב על תפקודם בחברה באופן כללי. דבר זה חשוב במיוחד על מנת שהעובד ידע את מקומו בחברה, באילו מקומות הוא חלש יותר, על מה מעריכים אותו ומתי מצפים ממנו לתת מעבר למה שהוא נותן בדרך כלל. מעבר לזה שמשוב עשוי לגבש בין המנהל לעובד, דבר זה יסייע לשיפור תפקוד העובד ויחשוף אותו לדברים שייתכן ולא היה מודע אליהם.

שחיקה בעבודה

לעיתים קשה להבחין בכך אבל העובדים עשויים להישחק מהשגרה היומיומית של העבודה. על מנת למנוע את המצב, יש לדאוג לשבירת שגרה לעיתים קרובות כמו למשל ערבי גיבוש, יציאה משותפת לארוחת צהריים, חגיגת יום הולדת במשרד, העברת פינוקים ועוד.

 

צוות העובדים הם בין הנכסים החשובים ביותר בחברה והם אלה המסייעים לתפקודה התקין. חשוב להשקיע זמן ומשאבים בניהול צוות העובדים בכדי ליצור בקרבם מוטיבציה גבוהה ותפוקה חיובית.

שאלות בנושא ניהול עובדים נכון: כך תעשו זאת

ניהול עובדים

למידע נוסף על ניהול עובדים נכון: כך תעשו זאת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד