פרילנסרים – כך תפתחו קרן השתלמות לעצמאיים

אם גם אתם עובדים עצמאיים ואחראיים באופן מלא על הפרנסה של עצמכם, אנחנו מקווים שאתם מבינים את החשיבות הרבה של חיסכון ואת הצורך הממשי לשים כסף בצד, בין שהוא מיועד לפרויקטים עתידיים שלכם, למצבי חירום או פשוט לגיל פרישה. אחת האפשרויות הטובות ביותר העומדות לפני עצמאיים היא פתיחה של קרן השתלמות, אפיק חיסכון נהדר שיש לו הרבה מאוד יתרונות שונים. בואו ננסה להבין מהו בדיוק המסלול הזה, איך וכמה אפשר להפקיד בו מדי שנה, מתי אפשר למשוך את הכסף ומהם היתרונות של קרן ההשתלמות

מהי קרן השתלמות לעצמאיים?

קרן השתלמות לעצמאיים היא מכשיר חיסכון לטווח בינוני המאפשר ליהנות מהטבות מס בזמן ההפקדה והמשיכה. זהו למעשה חיסכון שאפשר להשתמש בו לכל מטרה בדרך. יש לא מעט מסלולי השקעה לעצמאיים, אבל נראה שהמסלול של קרן ההשתלמות הוא אחד המומלצים שבהם. אפשר להפקיד כספים בקרן בכל שלב ובלי מגבלה (יש הגבלה שנתית בלבד), ואפשר למשוך את הסכום כולו לאחר כמה שנים בלי תשלום מס. עם זאת, אין חובה למשוך את הכספים לאחר סיום תקופת ההשקעה ואפשר להשאיר את החיסכון ולהמשיך להפקיד לחשבון הקרן.

מי רשאי להפריש כספים לקרן השתלמות?

כל פרילנסר בעל תעודת עוסק פטור או עוסק מורשה יכול לפתוח קרן השתלמות בכל שלב בדרך.

איך פותחים קרן השתלמות לעצמאיים?

האמת היא שפתיחת קרן השתלמות היא תהליך קל הרבה יותר משנוטים לחשוב. כדי לפתוח קרן השתלמות לעצמאיים אפשר לפנות לאחת החברות המנהלות קרנות כאלו, להציג להן אישור עוסק מורשה או עוסק פטור והכנסות ממשלח יד ולפתוח בקלות ובמהירות קרן השתלמות. אם בוחרים לפתוח קרן השתלמות אצלם, אפשר להתמקח על התנאים מול החברות השונות, להציג להן הצעות אחרות שחברות אחרות נתנו ולבסוף לבחור בהצעה הטובה והמשתלמת ביותר.

אפשרות שנייה היא פנייה ליועץ פנסיוני או ליועץ ביטוח העובד מול חברות שונות, שיפתח בשבילכם את הקרן. אין צורך לשלם להם בדרך כלל משום שהיועצים מרוויחים עמלה מהחברות השונות. היתרון כאן הוא שהסוכנים יכולים להשיג בשבילכם תנאים טובים יותר בדרך כלל, והחיסרון הוא שכל סוכן עובד עם חברות ספציפיות בלבד, ככה שלא תוכלו לקבל את כל האפשרויות הקיימות בשוק.

 

 

היתרון החשוב ביותר – הטבת המס

אחד היתרונות של חיסכון כספי בקרן ההשתלמות הוא הטבת המס, כאשר חלק מהסכום שנפקיד בה יוכר לניכוי ולא ייחשב בסכום שיהיה עלינו לשלם. כלומר, אפשר להפקיד עד שבעה אחוזים מההכנסה השנתית, ומתוכם 4.5 אחוזים ייחשבו בתור הוצאה מוכרת, מה שיביא בסופו של דבר לתשלום מס מופחת.

כעבור שלוש שנים מפתיחת הקרן, אפשר להשתמש בכספים שנצברו (כולל הרווחים) לצורך השתלמויות או לימודים מבלי לשלם מס רווחי הון. לאחר שש שנים, אפשר להשתמש בכספים לכל מטרה ובלי לשלם מס. קרן השתלמות היא ערוץ חיסכון נהדר ופטור ממס המאפשר לנו לשמור כסף נזיל לשעת חירום ואפילו לייצר רווח מסוים ממנו.

איך לבחור קרן השתלמות?

  • מחקר וסקר שוק – בחנו היטב קרנות השתלמות שונות והבינו מהם התנאים המדויקים שכל חברה מציעה
  • התאמה ליעדים – בחרו קרן המתאימה ליעדי הקריירה וליעדים הפיננסיים שלכם
  • מוניטין וביקורות – חפשו כמה שיותר ביקורות אובייקטיביות על כל חברה, על אופן הניהול שלה ועל גובה העמלות

לסיכום

קרן השתלמות היא אפיק השקעה חכם ביותר לעצמאיים וכיום מדובר באחת האפשרויות הטובות ביותר לחיסכון. אתם לא מחויבים להפקדה חודשית ויכולים להפקיד כמה שאתם רואים לנכון, ככה שאין שום סיבה שלא לפתוח קרן השתלמות בהקדם האפשרי.

שאלות בנושא פרילנסרים – כך תפתחו קרן השתלמות לעצמאיים

למידע נוסף על פרילנסרים – כך תפתחו קרן השתלמות לעצמאיים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד